Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Piętnasta Niedziela Zwykła 16.VII.2017 r.

2017-07-15 22:06:16

Ogłoszenia duszpasterskie

Piętnasta Niedziela Zwykła 16.VII.2017 r.


 1. Dzisiaj w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel, dzisiejsze święto przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, by nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
 2. Dziękujemy mieszkańcom Kacprowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 100 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Kamiennej i Ludwikowa.
 3. Wyjeżdżamy z pielgrzymką autokarowa do Lichenia, wyjazd nastąpi o godzinie 6.00 w sobotę 19 sierpnia spod kościoła parafialnego. Prowadzimy zapisy na drugi autokar, koszt 40 zł, wpłacamy w zakrystii lub kancelarii.
 4. Natomiast od środy 16 do 20 sierpnia zapraszamy jak co roku na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy u Pani Jadwigi Wasilewskiej.
 5. W niedzielę 13 sierpnia br. Ks. Bp Andrzej Przybylski nowy biskup pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej przyjedzie do naszej Parafii z Wizytą Kanoniczną Parafii odwiedzając wszystkie świątynie naszej Parafii.
 6. Program Wizytacji będzie przedstawiał się następująco: o godz. 8.00 przywitanie i uroczyste wprowadzenie Ks. Biskupa oraz Msza Święta - przewodniczy Ks. Bp Andrzej Przybylski. Na powitanie zapraszamy orkiestrę i Panie z zespołu „Pasjonatek”. Po Mszy św. w kaplicy MB ks. Bp spotka się z Radą Duszpasterską i Paniami z Żywego  Różańca. O godzinie 10.00 Msza Święta ogólna – homilia ks. Biskup i spotkanie z młodzieżą która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i ministrantami, w kaplicy MB. Na Mszę o godz. 10.00 zapraszamy również dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, będą prowadziły oprawę muzyczną. O godzinie 11.30  Msza Św. ogólna – homilia, obsługa muzyczny Zespół „Moderato” z Niedyszyny, po Mszy Św. przejazd na cmentarz i modlitwy za zmarłych. O godzinie 14.00 w Woźnikach - Msza św. – homilia ks. Biskup. O godzinie 15.00 w Dobiecin Msza Św. – homilia ks. Biskup. O godz. 15.30 w Postękalicach Msza św. w związku z Jubileuszem 280 lecia świątyni pod wezwanie św.  Rocha – Msza św. i homilia – ks. Biskup. O godz. 17.00 wyjazd do chorych – 2 osoby
 7. W związku z wizytacją zapraszamy na zbiórkę ministrantów i kandydatów na sobotę 22 lipca godzina 10.00, a w niedzielę 23 lipca po sumie na krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, gdyż będą mieli spotkanie z Ks. Bpem 13 sierpnia w czasie wizytacji o godzinie 10.00 na mszy św.
 8. Ze względu na Wizytację Ks. Bpa msza fatimska na cmentarzu z 13 sierpnia zostanie przeniesiona na 20 sierpnia godzina 16.00.
 9. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski w związku z pożarem wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim zarządził zbiórkę do puszek w kościołach Archidiecezji Częstochowskiej, w niedzielę 23 lipca. Złożone ofiary do puszki niech staną się wyrazem naszej solidarności i braterskiej pomocy.
 10. Za tydzień w niedzielę 23 lipca w uroczystość św. Krzysztofa na wszystkich mszach świętych nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych.
 11. Kierownik Ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Gorę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą we wtorek 8 sierpnia, a w środę 9 sierpnia po mszy świętej wyruszą dalej.
 12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”. 
« powrót