Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Siedemnasta Niedziela Zwykła

2014-07-26 10:27:06

Ogłoszenia duszpasterskie

Siedemnasta Niedziela Zwykła  27.VII.2014 r.


1. 
Z racji świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – dzisiejsze błogosławieństwo na zakończenie mszy świętej ma szczególnie uroczysty charakter. Poświęcamy pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczne i roztropne ich wykorzystanie. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
2. Kierownik Ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w piątek 8 sierpnia, a w sobotę 9 sierpnia o godzinie 8.00 odprawiają mszę świętą w Bogdanowie i wyruszają dalej.
3.  Dziękujemy mieszkańcom Kacprowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Kamiennej i Ludwikowa.
4.  Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu w sierpniu będzie w niedzielę 10 sierpnia o godzinie 16.00.
5.  1 sierpnia przypada 70 rocznica Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu młodych ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
6.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
7.  W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

« powrót