Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Siedemnasta Niedziela Zwykła 30.VII.2017 r.

2017-07-30 11:37:56

Ogłoszenia duszpasterskie

Siedemnasta Niedziela Zwykła 30.VII.2017 r.


  1. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.
  2. We wtorek – 1 sierpnia – będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
  3. 3.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W pierwszy piątek miesiąca w liturgii Kościoła będziemy wspominać Św. Jana Marię Vianey'a proboszcza z Ars – okazja do spowiedzi rano i po południu od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o po mszy o godzinie 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.
  5. Dziękujemy mieszkańcom Kamiennej i Ludwikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 230 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Borowej.
  6. Przygotowujemy się do Wizytacji Kanonicznej Parafii jaka będzie miała miejsce w niedzielę 13 sierpnia br. W związku z czym młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkanie przygotowujące do spotkania z Ks. Bpem w najbliższą sobotę to jest 5 sierpnia o godzinie 10.00 w Bogdanowie.
  7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”, a w niej o ostatnich uroczystościach w parafii Wola Krzysztoporska.
  8. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia.
« powrót