Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Szesnasta Niedziela Zwykła

2014-07-20 00:49:17

Ogłoszenia duszpasterskie

Szesnasta Niedziela Zwykła  20.VII.2014 r.

 

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

2. Dziękujemy mieszkańcom Radziątkowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 100 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kosciele dekorują mieszkańcy Kacprowa.

3. Z racji przypadającego w piątek wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców – po mszach świętych w przyszłą niedzielę 27 lipca odbędzie się  poświęcenie samochodów i modlitwa o bezpieczne i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w  podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

4. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia o godzinie 6.00 rano spod kościoła parafialnego wyruszamy autokarami do Sandomierza. Prosimy o wpłaty na wycieczkę, jako potwierdzenie wyjazdu.

5. Jest organizowany wyjazd na Kalwarię Zebrzydowską w środę 13 sierpnia. Zapisy prowadzimy w zakrystii lub u Pani Jadwigi Wasilewskiej. Bardzo zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

6. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

7. Kierownik Ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w piątek 8 sierpnia, a w sobotę 9 sierpnia o godzinie 8.00 odprawiają mszę świętą w Bogdanowie i wyruszają dalej.

« powrót