Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Szesnastą Niedziela Zwykła 23.VII.2017 r.

2017-07-22 23:45:26

Ogłoszenia duszpasterskie

Szesnastą Niedziela Zwykła 23.VII.2017 r.


 1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. Przed rokiem w ramach Światowych Dni Młodzieży gościliśmy pielgrzymów z Francji i Chorwacji. Wracając myślą do tamtych przeżyć zapytajmy siebie o owoce ubiegłorocznych wydarzeń w naszym życiu.
 2. Jutro przypada wspomnienie Św. Kingi. We wtorek święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa. W środę, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Św. Anny i Joachima. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków. Dlatego serdecznie zapraszamy na środę, na nowennę nasze babcie i dziadków za których będziemy się modlić. W sobotę 29 lipca – wspomnienie św. Marty.
 3. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski w związku z pożarem wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim zarządził zbiórkę do puszek dzisiaj po mszy przed kościołem. Złożone ofiary do puszki niech staną się wyrazem naszej solidarności i braterskiej pomocy.
 4. Dzisiaj również po mszy świętej z racji uroczystości św. Krzysztofa nastąpi przed kościołem poświęcenie pojazdów mechanicznych.
 5. Dziękujemy mieszkańcom Kacprowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 290 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Kamiennej i Ludwikowa.
 6. Od środy 16 do 20 sierpnia zapraszamy jak co roku na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy u Pani Jadwigi Wasilewskiej.
 7. Przygotowujemy się do Wizytacji Kanonicznej Parafii jaka będzie miała miejsce w niedzielę 13 sierpnia br.
 8. Program Wizytacji będzie przedstawiał się następująco: o godzinie 8.00 przywitanie i uroczyste wprowadzenie Ks. Biskupa oraz Msza Święta - przewodniczy Ks. Bp Andrzej Przybylski. Na powitanie zapraszamy orkiestrę i Panie z zespołu „Pasjonatek”. Po Mszy św. w kaplicy MB ks. Bp spotka się z Radą Duszpasterską i Paniami z Żywego  Różańca. O godzinie 10.00 Msza Święta z udziałem wszystkich dzieci z podstawówki i dzieci komunijnych w strojach komunijnych, w ławkach na środku kościoła będą prowadziły oprawę muzyczną. Zapraszamy również młodzież na czele z młodzieżą która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i ministrantów. O godzinie 11.30  Msza Św. ogólna – homilia, obsługuje muzyczny Zespół „Moderato” z Niedyszyny, po Mszy Św. przejazd na cmentarz i modlitwy za zmarłych. O godzinie 14.00 w Woźnikach - Msza św. – homilia ks. Biskup. O godzinie 15.00 w Dobiecin Msza Św. – homilia ks. Biskup. O godz. 15.30 w Postękalicach Msza św. w związku z Jubileuszem 280 lecia świątyni pod wezwanie św.  Rocha – Msza św. i homilia – ks. Biskup. O godz. 17.00 wyjazd do chorych – 2 osoby
 9. W związku z wizytacją zapraszamy dzisiaj po sumie młodzież przygotowującą się do bierzmowania na krótkie spotkanie w kaplicy MB Bogdanowskiej z księdzem Tomaszem.
 10. Ze względu na Wizytację Ks. Bpa msza fatimska na cmentarzu w sierpniu zostanie przeniesiona z 13 na 20 sierpnia, godzina 16.00.  
 11. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 12. Solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia.
« powrót