Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Trzecia Niedziela Wielkanocna

2014-05-02 22:59:34

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Wielkanocna 4.V.2014r.

 

1.     Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Nie zapominajmy też, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powstawania, powracania, jest Boże Miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu Miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”! Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź świętą i Komunię wielkanocną.
2.     Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte na kartach Ewangelii.
3.     8 maja przypada uroczystość św. Stanisława. Msza św. za wszystkich Stanisławów i Stanisławy 8 maja godzina 18.00. Intencje przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii. Wszystkich Parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości.
4.     W naszym kościele codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Chcemy je ściślej połączyć z wieczorną Eucharystią –dlatego będziemy je odprawiać bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!
5.     Rocznica pierwszej komunii świętej dzieci z kl. III w naszej parafii będzie 1 czerwca na Mszy Świętej o godzinie 10.00. Spotkania w czwartki godzina 16.30. Pierwsze spotkanie w czwartek 8 maja godzina 16.00.
6.     Pierwsza komunia święta dla dzieci z kl. II będzie w niedzielę 8 czerwca o godzinie 9.30.
7.     Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii będą miały spotkania przy parafii w maju w piątki godzina 16.00 i soboty godzina 10.00 to jest 9 i 10 V. 16 i 17 V, 23 i 24.V, 30 i 31 maja.
8.     Msza święta na cmentarzu za zmarłych w niedzielę 18 maja godzina 16.00.
9.     Druhów OSP z terenu naszej parafii zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji z racji św. Floriana na niedzielę 11 maja godzina 11.30 .
10.         W niedzielę 11 maja o godzinie 17.30 jest wyjazd do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze.
11.         W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót