Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła – 12.11.2017 r.

2017-11-11 23:57:10

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła – 12.11.2017 r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Polsce. W tym roku jest on poświęcony chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Dlatego po mszach świętych ofiarami do puszek można wspomóc chrześcijan prześladowanych  w Syrii, Iraku i Libanie.
  2. Pan Wójt Gminy Wola Krzysztoporska oraz Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na Patriotyczny Koncert Muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.00 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Wstęp wolny.
  3.  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zamówili u nas wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok przed każdą mszą świętą. Jeśli ktoś by jeszcze chciał włączyć w tą wielką modlitwę swoich drogich zmarłych może to uczynić po mszy świętej.
  4. Z racji chłodniejszych dni w tygodniu drzwi główne w kościele parafialnym będą zamknięte z wyjątkiem nowenny i niedziel. Do kościoła na msze świętą wchodzimy wejściem od strony zakrystii.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania w najbliższą sobotę 18 listopada o godzinie 10.00 w kaplicy MB Bogdanowskiej.
  6. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach od Pierwszej Niedzieli Adwentu to jest od 3 do 5 grudnia. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. Msza święta w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30.  W poniedziałek i wtorek msze święte będą o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci szkolnych i przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i pozostałych ze szkoły podstawowej, o godzinie 17.00 dla starszych, młodzieży i tych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek i wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej.
  7. Od jutra pan Andrzej Lasota – nasz organista rozpocznie roznoszenie poświęconych dzisiaj w naszym kościele opłatków wigilijnych. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w Waszych domach.
  8. W Poniedziałek od godz. 13.00 pan Organista z opłatkiem odwiedzi mieszkańców Bukowej, w środę od 13.00 mieszkańców Monikowa, w czwartek od 13.00 mieszkańców Mokracza i Miłakowa, w piątek od 13.00 mieszkańców Borowej i w sobotę od 13.00 ciąg dalszy mieszkańców Borowej.
  9. Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych instruktorzy ze Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych z Piotrkowa Trybunalskiego przeprowadzą zbiórkę pieniężną na Warsztaty Terapii Zajęciowej dla swoich podopiecznych. Wśród dzieci niepełnosprawnych znajdują się również dzieci z naszego terenu parafii. Prosimy o wsparcie i otwarcie serc na to wielkie i jakże piękne dzieło.
  10. Przy wyjściu z kościoła lub zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki Niedziela.  
« powrót