Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Trzydziesta Niedziela Zwykła

2014-10-25 12:02:06

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Niedziela Zwykła 26.X.2014 r .

 
  1. Obchodząc każdego roku uroczystość Wszystkich Świętych, pragniemy uczcić nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym. Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który „jest źródłem wszelkiej świętości”. z kościoła.
  2. W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada, która w tym roku przypada w sobotę – msze św. w kościele parafialnym będą o 8.00 i 10.00 i po niej procesja na cmentarz, po procesji na cmentarzu msza i różaniec. Serdecznie zapraszamy orkiestrę i szanownych Parafian. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej! – nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach – największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy i Ofiara Mszy świętej.
  3. W niedzielę 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze w kościele parafialny o godzinie 8.00 i 10.00, a suma o godzinie 11.30 na cmentarzu.
  4. Przypominamy, że odpust zupełny za zmarłych można uzyskać:
  5. - w dniach od 1 – 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się choćby tylko w myślach za zmarłych i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu: odmówienie Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, spowiedź, komunia święta i zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
  6. - w dniu Wszystkich Świętych (od południa) i w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) przez pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i spełniając zwykłe warunki odpustu (jw.).
  7. Jest przygotowywany parking nieodpłatny na samochody przy ulicy Wschodniej, niedaleko cmentarza na polach parafialnych.
  8. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Różaniec i mszę św. odprawiamy we wtorek w Mąkolicach g 15.30 i, w czwartek Kacprów g 15.30i Piekary 15.30, w piątek o 15.30  Radziątków g 15.30 i Woźniki godzina 18.00.  Na to nabożeństwo – zapraszamy serdecznie wszystkich!
  9. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkanie w listopadzie, w niedzielę 9 listopada przychodzi na mszę św. o godzinie 11.30 i po sumie w kościele
  10. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 
« powrót