Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Trzydziesta Niedziela Zwykła 29.X.2017 r.

2017-10-28 20:10:37

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Niedziela Zwykła 29.X.2017 r.


  1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), których data konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość poświęcenia. Nasza świątynia została konsekrowana przez Biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego dnia 11 maja 1958 roku.
  2. W środę, 1 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z naszym Ojcem w niebie. Msze święte  w tym dniu w naszym kościele parafialnym będą o godzinie 8.00 i 10.00. Po mszy św. o godzinie 10.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz na którą zapraszamy orkiestrę i tam o godzinie 11.30 odprawiamy na cmentarzu parafialnym sumę za wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
  3. W Dniu Zadusznym – 2 listopada, w czwartek, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnej modlitwy za zmarłych. W kościele parafialnym msza o godzinie 8.00 i na cmentarzu połączona z procesją żałobną o godzinie 14.00. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy.
  4. We uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przy wejściu na cmentarz będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na potrzeby Seminarium Duchowne w Częstochowie.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: okazja do spowiedzi w piątek podczas Mszy świętych porannych i od 16.30. 
  6. Różaniec i msza św. w Piekarach i Kacprowie w piątek o godzina 15.30, w Woźnikach we wtorek o godzinie 18.00.
  7. Wyjazd dwoma autokarami do Warszawy do Muzeum Powstania Warszawskiego jest w sobotę 4 listopada, zbiórka przed kościołem o godzinie 6.45, wyjazd o godzinie 7.00
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót