Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 19.XI.2017 r.

2017-11-19 00:32:52

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 19.XI.2017 r. 

 

  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Sylwestra Kubika z Częstochowy piszącego poezje sercem o wierze, nadziei i miłości, o tych sprawach podzieli się z nami w kazaniu. Po mszach św. w zakrystii i przy stoliku z gazetami będzie można sobie nabyć wydane wiersze ks. Sylwestra Kubika.
  2. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.
  3. Dzisiaj również wspieramy naszą ofiarą dzieci niepełnosprawne z naszego terenu. Wolontariusze przeprowadzą zbiórkę pieniężną przed kościołem na Warsztaty Terapii Zajęciowej.
  4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
  5. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w Pierwszą Niedzielę Adwentu to jest od 3 do 5 grudnia. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. Msza święta w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30.  W poniedziałek i wtorek msze święte będą o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci szkolnych i przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i pozostałych ze szkoły podstawowej, o godzinie 17.00 dla starszych jak i młodzieży i tych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek i wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej.
  6. Zbiórka zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego będzie miała miejsce 28 listopada, wtorek, o godzinie 9.30 przyjedzie samochód po odbiór na plebanię. Zużyty sprzęt dostarczamy dzień wcześniej na podwórko plebańskie. Przychodami z tej akcji organizatorzy wspomagają zakup inkubatorów do szpitala w Afryce.
  7. W czwartek 23 listopada o godzinie 18.00 w salce katechetycznej będzie brana miara na sukienki dla dziewczynek. A dla chłopców w piątek o godzinie 18.00 będzie brana miara na garniturki. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.
  8. Pan Andrzej Lasota – nasz organista nawiedzi z opłatkiem w tym tygodniu od godziny 14.00 Rodziny z następujących miejscowości; dzisiaj  mieszkańców Janowa, w poniedziałek 2 cz. Janowa i Wiktorów, we wtorek Ludwików i Blizin, w środę 2 cz. Blizina, czwartek Kamienna, w piątek Piekarki. Prosimy o życzliwe przyjęcie z opłatkiem Kolendowym Pana Organistę w waszych domach.
  9. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.
  10. Przy wyjściu z kościoła lub zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki Niedziela.  
« powrót