Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Trzynasta Niedziela Zwykła 2.VII.2017 r.

2017-07-01 21:11:39

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzynasta Niedziela Zwykła 2.VII.2017 r.


 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiętrowej od godziny 17.30.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Bogdanowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 150 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Bogdanowa Kolonii.
 4. Przypominamy, że w czasie wakacji msze święte w naszym kościele parafialnym w niedzielę odprawiamy o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30
 5. Msze w Dobiecinie i Woźnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co drugi tydzień, w Dobiecinie o godzinie 8.00, 2 lipca, w Woźnikach o godzinie 8.00, 9 lipca. W Postękalicach msza św. w każdą niedzielę o g. 11.30.
 6. Za tydzień w niedzielę 9 lipca o godzinie 14.00 Ochotnicza Straż Pożarna w Piekarach będzie świętować Jubileusz 90 lecia swojej działalności. Organizatorzy na powyższy Jubileusz już dziś wszystkich serdecznie zapraszają.
 7. Planowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia, wyjazd w sobotę 19 sierpnia. Zapisy prowadzimy w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie.
 8. W niedzielę 23 lipca w uroczystość św. Krzysztofa na wszystkich mszach świętych nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych.
 9. 9 lipca jest wyjazd do Częstochowy na pielgrzymkę Radia Maryja, a 11 lipca na czuwanie.
 10. Msza św. fatimska za zmarłych na cmentarzu w lipcu będzie 16 lipca o godzinie 16.00. Zapraszamy.
 11. Kierownik Ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Gorę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w piątek 8 sierpnia, a w sobotę 9 sierpnia po mszy świętej wyruszą dalej.
 12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
 13. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlopy, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej!
« powrót