Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Narodzenia Pańskiego

2015-12-24 13:31:29

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.XII.2015r .

  1. Biorąc udział w pasterce, czyli we Mszy Świętej sprawowanej w noc Narodzenia Pańskiego, przeżyliśmy radość ze spotkania ze Zbawicielem, podobną do tej, której doświadczyli pasterze betlejemscy przed przeszło dwoma tysiącami lat. Tę radość zanieśmy teraz do naszych domów rodzinnych. Następne Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą celebrowane w naszym kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 i w kaplicach filialnych. Chociaż ten, kto bierze udział w pasterce, czyni zadość obowiązkowi uczestniczenia we Mszy Świętej w uroczystość Narodzenia Pańskiego, to jednak zapraszamy was wszystkich na Mszę Świętą w ciągu dnia po to, by okazać miłość Panu Bogu i wynagrodzić Mu za Msze Święte opuszczone w ciągu roku z różnych powodów. Przypominamy, że wierni, którzy przyjęli Komunię św. podczas pasterki, mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.
  2. Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego – pochylamy się w świątyni nad tajemnicą wcielenia i narodzenia Słowa Bożego. Starajmy się uczcić tę tajemnice również w naszych Domowych Kościołach.
  3. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, by święta Bożego Narodzenia były dla Was czasem radości, dobra i pokoju. Niech przychodzący na ziemię Emmanuel, Książę Pokoju opromieni swoim światłem, nadzieją i miłością wasze rodziny, bliskich, każdego z was w święta i przez całe życie.
  4. W sobotę 26.XII – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele tak jak w niedzielę. Taca w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Gorąco polecamy tę zbiórkę Waszej ofiarności! Na wszystkich Mszach poświęcenie owsa.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać" Ks. Tomaszowi i młodzieży za zbudowanie tradycyjnej szopki.
  6. Niedziela 27 grudnia jest niedzielą Świętej Rodziny.
  7. Wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą rozpoczniemy w naszej parafii w poniedziałek – 28 grudnia Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania. Wodę święconą na kolędę można zabrać z kościoła. Porządek kolędy; poniedziałek 28.XII 3 ks. Postękalice na odcinku Godlewscy – Górscy, wtorek 29.XII. 1 ks. Haptyzów i 2 ks Zwierzchów, środa 30.XII 3 ks. Korczew, czwartek 31.XII Bogdanów Kolonia i Wólka 3 ks.    
  8. Mamy zaszczyt zaprosić na koncert Bełchatowskiego Chóru Gospel Schola Cantorum, który odbędzie się 6 stycznia 2016 roku o godzinie 16.00 w kościele filialnym pw. Świętego Rocha w Postękalicach, wcześnie na godzinę 15.00 zapraszamy na mszę świętą. Zaprasza Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice i Ks. Proboszcz
  9. Rok 2015 był dla wielu Rodzin trudnym i bolesnym. Odszedł bowiem z tego świata członek Waszej Rodziny. Jako Proboszcz Wspólnoty Parafialnej, do której należał Wasz Zmarły lub Zmarła, pragnę wyrazić Państwu raz jeszcze wyrazy serdecznego współczucia i ludzkiej solidarności. Pragnę także zaprosić Państwa do naszej świątyni na uroczystą Mszę Świętą Żałobną w intencji wszystkich zmarłych Parafian w Roku Pańskim 2015, która zostanie odprawiona w środę dnia 30 grudnia o godzinie 16.00.

10.Uroczyste zakończenie Starego Roku w czwartek 31 grudnia o godzinie 16.00. Zapraszamy.

11.. Niech radość z Narodzenia Pana Jezusa towarzyszy wam i waszym rodzinom dziś i w dniach odwiedzin duszpasterskich.

 

 

 

 

 

 

« powrót