Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie w Uroczystość Wszystkich Świętych

2013-11-01 16:14:04

Ogłoszenia Duszpasterskie

W Uroczystość Wszystkich Świętych 1.XI.2013 r.

1. W uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy wszystkich, którzy osiągnęli nagrodę życia wiecznego. Msze św. w kościele o 8.00 i 10.00. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Msza święta na cmentarzu o godzinie 11.00. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej! Nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach, największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy i Ofiary Mszy Świętej. W uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściu na cmentarz zbieramy ofiary na potrzeby seminarium. „Bóg zapłać" za wszystkie dary. Tego dnia przypada również pierwszy piątek miesiąca, dzieci i dorośli przystępują wcześniej do spowiedzi po to by w samą uroczystość przystąpić do komunii świętej i odmówić sobie akt wynagradzający. Ewentualnie spowiedź będzie również  od godziny 16.30.

2. Przypominamy, że odpust zupełny za zmarłych można uzyskać:

- w dniach od 1 – 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się choćby tylko w myślach za zmarłych i spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu: odmówienie Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, spowiedź, komunia święta i zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

3 Jutro 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte o godzinie: 8.00. Różaniec i msza święta za zmarłych na cmentarzu o godzinie 14.00. Tego dnia przypada również pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP za zniewagi, których Matka Boża doświadcza ze strony ludzi. O nabożeństwo to prosiła Matka Boża w Fatimie w 1917 r. W pierwszą sobotę miesiąca listopada, w Dzień Zaduszny, zapraszamy na godzinę 16.30 wszystkich, którzy pragną wynagrodzić Matce Boże za wyrządzane Jej zniewagi.

4. Władze Samorządowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej serdecznie wszystkich zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się w niedzielę 10 listopada od godziny 15.30 w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Wstęp wolny.

5.W niedzielę 3 listopada procesja żałobna i modlitwy za wszystkich zmarłych w Postękalicach.

6. Różaniec i Msza św. za zmarłych w poniedziałek w Piekarach, we wtorek w Mąkolicach, w czwarte w Kacprowie w piątek w Radziątkowie o godzinie 15.30. Zapraszamy.

7. W oktawie zapraszamy na różaniec za zmarłych, codziennie po mszy św. o godzinie 17.00  

8.Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki  „Niedziela”.

9. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na rok 2014, cena 23 zł.

« powrót