Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie

2016-05-08 07:24:36

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie 8.V.2016 r.

 

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2. W przyszłą niedzielę 15 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Światki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocny i że ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

3. Za dwa tygodnie w niedzielę 22 maja obchodzimy w Parafii odpust na Przenajświętszą Trójcę. Sumę o godzinie 11.30 będzie celebrował i słowo Boże wygłosi ks. bp Marek Marczak z Łodzi. Na sumę zapraszamy orkiestrę strażacką, poczty strażackie, asystę, Gminny Zespół „Pasjonatki” i Zespół „Moderato” z Niedyszyny. 

4. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie z procesją na cmentarzu za zmarłych w maju zostanie odprawiona w  niedzielę 15 maja o godzinie 16.00. Zapraszamy.

5. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli we wtorek  godzina 16.00 Mąkolice i Piekary, w czwartek godzina 16.00  Radziątków i Kacprów. Prosimy o pojazdy.

6. W środę 11 maja o godzinie 16.00 jest wyjazd do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze, pielgrzymi wyjadą wcześniej ze względu na odwiedziny po drodze Sanktuarium Matki Boskiej w Gidlach. Zapisy u Pani Krystyny.

7. Chciałbym przypomnieć, że opłaty na wycieczkę w czerwcu do Malborka i Gdańska można już regulować w zakrystii.

8. Na potrzeby parafii ofiarę złożyli: Andrzej Włodarczyk z Woźnik Kolonii 100 zł. Za złożoną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

9. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

Dzisiejszym solenizantom − panom i paniom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.

« powrót