Aktualności

Orędzie abp. Wacława Depo na Wielki Post

2013-02-13 22:15:39

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!

 

W Środę Popielcową wkraczamy w okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować na głębsze przeżycie tajemnic wiary chrześcijańskiej, jakimi są: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Obrzęd posypania głów popiołem z jednej strony ma nam przypominać kruchość ludzkiego istnienia poza Bogiem, a z drugiej strony mówi nam o chrześcijańskiej nadziei, którą złożyliśmy w Chrystusie. Te dwa wymiary wyrażają teksty biblijne, które kapłani wypowiadają w czasie obrzędu: „ Prochem jesteś i w proch się obrócisz” oraz „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

 

Nas chrześcijan zobowiązują trzy sprawy, które składają się na życie: sposób myślenia, sposób mówienia i sposób działania. Czyż nasze życie codzienne nie składa się z wierności Bogów sumieniu z tych trzech spraw. Niech więc czas Wielkiego Postu będzie obfity w łaskę współpracy z Bogiem i codziennego świadectwa wobec Chrystusa w bliźnich. To On ukrzyżowany jest Zmartwychwstałym, jest Panem naszego życia teraz i w przyszłości. Na wierność Chrystusowi z serca błogosławię.

W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Kategorie wpisu: Listy pasterskie
« powrót