Aktualności

Spotkanie modlitewne w rocznicę śmierci błogosławionego Jana Pawła II

2012-04-03 16:25:47

Magdalena Młoczkowska

 

2 kwietnia to od 7 lat szczególna data w sercu każdego Polaka. Tego dnia do domu Ojca odszedł Nasz Umiłowany Papież Jan Paweł II. O godzinie 21.37, kiedy to się stało, cały świat pogrążył się w żałobie i smutku, serca wszystkich przestały na moment bić. Nikt w to nie wierzył – nie mogło Go przecież zabraknąć! I rzeczywiście – choć ciałem Ojca Świętego nie ma już wśród nas – to duch Jego nadal jest obecny. Zostały przecież Jego słowa, nauki, rozprawy, teksty literackie, wspomnienia o Nim, filmy. Jan Paweł II  ciągle żyje w nas. Dlatego też wczoraj, 2 kwietnia 2012 r. przyszliśmy ze świecami w dłoniach do naszego kościoła, aby w godzinę śmierci Papieża wspominać Go i pomodlić się za Jego duszę. Rozpoczęliśmy od Młodzieżowego Apelu Jasnogórskiego.


W tym modlitewnym czuwaniu uczestniczyło wielu parafian, a także młodzież śpiewająca ulubione pieśni naszego Papieża, m. in. Barkę, Abba, Ojcze, Moje miasto Wadowice. Kasia, Karolina i Gabryś czytali również krótkie wspomnienia o Janie Pawle II, wspominali chwile tuż przed Jego śmiercią. Wróciliśmy myślami do roku 2005, do tamtych wydarzeń. Chcieliśmy przez modlitwę oddać cześć Wielkiemu Człowiekowi, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dlatego na koniec tego wieczornego spotkania odmówiliśmy dziesiątkę różańca w intencji Błogosławionego Jana Pawła II.

Jan Paweł II to człowiek – fenomen. Odbył 104 pielgrzymki zagraniczne. Był prawie we wszystkich kościołach lokalnych, w niektórych krajach i Kościołach kilkakrotnie. Podróżą do Dominikany i Meksyku zainaugurował wielką papieską odyseję. Spotykał się z różnymi ludźmi, o różnym kolorze skóry, mówiącymi różnymi językami. Wszędzie czekało gorące przyjęcie i uznanie. Potrafił dotrzeć w najdalsze zakątki Ziemi. Nie godził się na krzywdę ludzką, złą politykę społeczną, tyranię, prześladowania chrześcijan. Chciał ekumenizmu i przez cały swój pontyfikat do niego dążył. Bądźmy za posługę Jana Pawła II wdzięczni Bogu.

Ostatnim akcentem czuwania było podziękowanie za przybycie. Ksiądz Przemek udzielił błogosławieństwa Bożego, po czym w mroku kościoła, z zapalonymi świeczkami, udaliśmy się, pełni refleksji, do swoich domów.

Galeria zdjęć

 

 

 

Kategorie wpisu: Informacje
« powrót