Aktualności

W drodze na spotkanie z Panią z Jasnej Góry

2012-08-11 20:25:56

W dniach 8 - 9 sierpnia naszą wspólnotę parafialną nawiedziła tradycyjnie już Piesza Pielgrzymka z Ełku. W tym roku pątnicy obchodzą swój jubileusz, bo na szlaku pielgrzymkowym spotykają się po raz 20.

Przedstawicielka naszej Wspólnoty w uroczystym powitaniu pielgrzymów powiedziała: W imieniu mieszkańców całej Parafii Bogdanów i Woźnik serdecznie witamy uczestników 20 Ełckiej Pieszej Pielgrzymki w drodze do Jasnogórskiej Pani. Witamy Kierownika Pielgrzymki, wszystkich Księży, Diakonów, Kleryków, Siostry Zakonne, służbę medyczną, dzieci, młodzież i starszych, szczególnie najstarszych wiekiem – wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Zapraszamy do naszych domów na odpoczynek. Podzielimy się z Wami naszą życzliwością i gościnnością. Na ręce Ks. Prałata Kazimierza Grybosia przykazuję ten symboliczny bochen chleba. Szczęść Boże!

W czwartek w godzinach rannych po przejściu odcinka Woźniki - Bogdanów, wspólnota pątników wraz ze swymi duszpasterzami odprawiła uroczystą Mszę Świętą, dziękując za gorące przyjęcie na nocleg. Następnie pielgrzymi po śniadaniu udali się w drogę prowadzącą na Jasną Górę.

Kategorie wpisu: Informacje
« powrót