Aktualności

Weekend majowy pełen wydarzeń

2012-05-04 10:29:19

2 maja w słoneczne popołudnie została odprawiona Masza  Święta dla tegorocznych maturzystów. Licznie zgromadzona młodzież powierzała siebie opiece Matki Bożej Bogdanowskiej, prosząc o łaski Ducha Świętego.

Trzymamy kciuki za naszych maturzystów, niech Bóg wam błogosławi

 

3 maja to szczególny dzień dla naszego częstochowskiego kościoła, obchodzimy uroczystość naszej patronki Królowej Polski. Na uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 modliliśmy się w intencji naszych Druhów z OSP znajdujących się na terenie naszej parafii. Licznie zgromadzona brać strażacka prosiła Matkę Bożą i swego patrona Św. Floriana o łaski potrzebne w trudach niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, gdzie niejednokrotnie są narażeni na niebezpieczeństwo.

Po południu w godzinę Miłosierdzia Bożego, mieszkańcy Niedyszyny przeżywali swój mały odpust zgromadzeni przy kapliczce Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy włączył się chór z bełchatowskiej parafii, który swym śpiewem ubogacił nasze dziękczynienie Maryi za opiekę nad mieszkańcami Niedyszyny. 

Kategorie wpisu: Informacje
« powrót