Aktualności

Wsparcie redaktora naczelnego „Niedzieli” dla Telewizji Trwam

2012-01-11 22:34:57

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie udzieliła koncesji na nadawanie w ramach multipleksów Telewizji Trwam. Takie koncesje uzyskały jednak inne, także mało znaczące podmioty. Krajowa Rada w sposób pokrętny wyjaśnia swą decyzję. O. Tadeusz Rydzyk – dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam skomentował wypowiedź Krzysztofa Lufta, członka Krajowej Rady, określeniem „kłamstwo kłamstw”. 
Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że Telewizja Trwam cieszy się ogromnym uznaniem wśród polskich katolików, którzy znajdują w niej przede wszystkim bogate treści religijne oraz możliwość modlitwy wspólnotowej – co w przypadku zwłaszcza ludzi starszych i chorych jest nie do przecenienia – a także komentarze do współczesnej rzeczywistości, relacje z pielgrzymek papieskich na świecie, transmisje ważnych uroczystości religijnych – wydarzeń niejednokrotnie całkowicie przemilczanych przez polskie media. Ta telewizja po prostu wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i dlatego tak wielu ludzi w Polsce stwierdza, że nie korzystają już z innych mediów, tylko właśnie z Telewizji Trwam, bo tylko tam spotykają się z uczciwym przekazywaniem faktów i wydarzeń. 
Wydaje się więc, że działanie KRRiTV jest działaniem czysto politycznym. Odrzucenie petycji władz Telewizji Trwam jest uderzeniem w polską demokracje. Polskie społeczeństwo ma bowiem prawo do wolnego słowa. Polskie społeczeństwo katolickie ma prawo do właściwego traktowania go przez polskie władze publiczne. Wypowiedź członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji bardzo źle świadczy o poziomie etycznym ludzi, którzy zajmują tak ważne stanowiska.

„Niedziela” pragnie wesprzeć działania Telewizji Trwam w tej sprawie, dlatego bardzo prosimy naszych Czytelników o składanie podpisów pod petycją o koncesje dla Telewizji Trwam.Wierzymy w Państwa dynamikę i skuteczność, o czym mogliśmy się przekonać przy okazji działania na rzecz obrony obecności Krzyża w sali sejmowej. Zebraliśmy wspólnie 305 tyś. podpisów. Mamy nadzieję, że i teraz będziemy mogli wspomóc Telewizję Trwam. Jest to działanie bardzo ważne dla społeczeństwa katolickiego, które nie może pozwolić, aby ludzie nieżyczliwi Kościołowi wydawali decyzję tak bardzo go dotyczące.

 

 

Podpisz i wyślij protest przeciwko dyskryminacji mediów katolickichArtykuł cytowany za: www.niedziela.pl

Kategorie wpisu: Informacje
« powrót