Aktualności

Wycieczka - program

2017-04-22 23:42:07

Warmia i Mazury to region pełen uroku, czaru i osobliwości. Królują tu leśne kompleksy z przebogatą florą i fauną. oraz srebrzyste jeziora, liczne rzeki strumienie  Zapraszamy do Krainy Przyrody i Tysiąca Jezior. Na naszej trasie Toruń  oraz św. Lipka z przepięknym sanktuarium. W drodze powrotnej Płock.


TERMIN: 21 – 23.06.2017

KOSZT:  395 zł

 

PROGRAM

Dzień 1. Zbiórka przed kościołem w Bogdanowie godzina 7.30. Wyjazd godz. 7.45.

Przejazd do Torunia - Podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem którego Starówka wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będziemy mieli okazję podziwiać między innymi - Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego, Pomnik Mikołaja Kopernika czy też wspaniała Katedra św. Janów do której wejdziemy. .

Zapraszamy do domu – muzeum Mikołaja Kopernika. W trakcie zwiedzania możemy poznać historię miasta i jego mieszkańców, prześledzić kontakty handlowe Torunia. Oryginalne wnętrza i wyposażenie pozwalają przenieść się w epokę Kopernika i poznać życie codzienne bogatej mieszczańskiej rodziny.  Do postaci Kopernika nawiązuje  Pracownia Uczonego. Na stole w pracowni rozłożone są księgi z tabelami astronomicznymi,  globus z XVII-wieczną mapą świata,  oraz reprint rękopisu „De revolutionibus...”, dzieła toruńskiego astronoma.

Muzeum Toniego Halika    - Toni Halik, znany podróżnik, urodził się w Toruniu i był honorowym obywatelem tego miasta. Nic więc dziwnego, że właśnie tutaj, w Toruniu zostało otwarte Muzeum Podróżnika. Elżbieta Dzikowska – towarzyszka życia i podróży Toniego Halika,  przekazała do muzeum wszystkie zbiory i pamiątki z ich podróży po całym świecie.

Po zwiedzaniu przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 2.  Po śniadaniu wyjazd do serca Mazur – portu w Mikołajkach.. Spacerujemy nad jeziorem

i podziwiamy jachty i stateczki cumujące w porcie. Z portowych pubów płyną dźwięki szant, na straganach można kupić marynarskie koszulki.

Po rejsie jedziemy do  Gierłoży- zwiedzanie kwatery Hitlera -„Wilczy Szaniec”

- Na obszarze około 2.5 km2 zachowały się ruiny głównej kwatery Hitlera, zbudowanej w latach 1940-1944. W okresie wojny zbudowano tu ponad 200 obiektów z żelbetonu i cegły, w tym siedem bunkrów ciężkich.

Zwiedzanie z przewodnikiem.

Przejazd do Świętej Lipki (zwiedzanie kościoła)- ta niewielka miejscowość znana już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek, położona jest w pobliżu Kętrzyna nad jeziorem Dejnowa. Co roku, ponad 100 tys. turystów przyjeżdżających na Mazury, odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne. Z. powodu licznych grup pielgrzymów, Święta Lipka często nazywana jest "Częstochową Północy.   

Tego dnia zwiedzimy także  Reszel  z Zamkiem Biskupów Warmińskich ( wejście na wieżę i do lochów ) 

Po zwiedzaniu przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 3.  Po śniadaniu spacer nad jeziorem. Wyjazd ok. 10.30 - 11.00. .

Przejazd do Płocka 

Płock to miasto rozłożone na wysokiej nadwiślańskiej skarpie, uwieczniali malarze i opiewali poeci. Prastary Płock był siedzibą mazowieckich książąt i polskich władców –

w wieku XII tu właśnie mieściła się stolica państwa Piastów. Zwano go także miastem kościołów albowiem płoccy biskupi

nie szczędzili pieniędzy na budowę nowych świątyń.

- spacer z przewodnikiem po starówce

Podczas zwiedzania miasta będziemy mieli okazję podziwiać najcenniejsze płockie zabytki. Dziś perłą Płocka jest Wzgórze Tumskie z renesansową katedrą i pozostałościami zamku. Zabudowa starego Płocka poza Wzgórzem Tumskim jest dość skromna, ale odrestaurowane klasycystyczne kamieniczki tworzą niezwykle malowniczy kompleks.    

Wejdziemy m.in. do Bazyliki Katedralnej z repliką słynnych Drzwi Płockich  i z Kaplicą Królewską

w której spoczywają piastowscy władcy – Władysław Herman i Bolesław Krzywousty.

Planowany powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 21.00.

 

ŚWIADCZENIA:

  • Wstępy jak w programie 
  • Wyżywienie  – dzień 1. Obiadokolacja dzień 2. Śniadanie i obiadokolacja   dzień 3. śniadanie  
  • Zakwaterowanie w hotelu Manor w Olsztynie


MANOR jest nowoczesnym, komfortowym hotelem z rozbudowanym zapleczem wypoczynkowym, malowniczo położonym nad jeziorem Żbik w Olsztynie. Taka lokalizacja stwarza okazję do wypoczynku w pięknym otoczeniu natury. Usytuowanie hotelu nad jeziorem i pośród lasu sprawia, że Goście mogą korzystać ze zdrowego mikroklimatu. Atutem hotelu jest bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe, na które składają się: boiska do piłki nożnej, do siatkówki i do siatkówki plażowej. Niedaleko hotelu jest plaża z pomostem i taras  z widokiem na jezioro.

Dodatkowym atutem  hotelu jest posiadanie Strefy SPA, obejmującej: basen rekreacyjny, jacuzzi. Proponujemy również wypoczynek w specjalnie zaprojektowanej 

Strefie Relaksu, na którą składają się: sala bilardowa, tenis stołowy, trzytorowa kręgielnia.

Pokoje generalnie 3- 5 osobowe


W cenę pobytu wliczone jest korzystanie z atrakcji hotelowych:

- Strefa Relaksu (basen rekreacyjny, basen dla dzieci, jacuzzi, sauna fińska, łaźnia parowa

  z aromaterapią, sala fitness) 

- Strefa Rozrywki (3-torowa kręgielnia, sala bilardowa, sala do ping-ponga) 

- Hotelowe boiska sportowe (do piłki nożnej, siatkowej i siatkówki plażowej) 

- Tereny wokół hotelu na integracje

Istnieje możliwość organizacji ogniska. Kwota - 15 zł / os.

Kategorie wpisu: Informacje
« powrót