Aktualności

WYCIECZKA Z PARAFII BOGDANÓW 17 – 18 czerwca 2016 r.

2016-02-04 21:03:38

 

WYCIECZKA Z PARAFII BOGDANÓW

17 – 18 czerwca 2016 r.

 

Ta wycieczka zapada w pamięć. Odwiedzamy na niej niemal bajkowe miasta o spadzistych dachach, wąskich kamieniczkach, wymyślnych wieżach kościelnych o pięknej melodii dzwonów.

 

P R O G R A M:

Dzień 1. Zbiórka przed kościołem w Bogdanowie godzina 5.45. Wyjazd godz. 6.00. Na naszej trasie Malbork. Zwiedzamy Zamek Krzyżacki otoczony potężnymi murami. Twierdza ta była jedną z najpotężniejszych w średniowiecznej Europie. Zabytek wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Gotycki zamek w Malborku, wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457, jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i zarazem największym w pełni zachowanym zamkiem na świecie. Powierzchnia jaką zajmują wszystkie zamkowe zabudowania i dziedzińce wynosi ponad 143 tys. m.kw. W latach 1309-1457 obiekt był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego.

 

Po zwiedzaniu przejazd na miejsce zakwaterowania w Kątach Rybackich. Kąty Rybackie to miejscowość na Bursztynowym Wybrzeżu. Czyste plaże, bezpieczne kąpielisko morskie, miły dla stóp piasek, mikroklimat przepełniony jodem.

 

Dzień 2. Po śniadaniu wycieczka do Gdańska – zapraszamy na spacer z przewodnikiem.

Gdańsk – miasto, które zdecydowanie wyróżnia się spośród innych na wybrzeżu Bałtyku. O jego odrębności decyduje tysiąc lat istnienia. Dziś uwagę  przyciągają miejsca i przedmioty związane ze „złotym wiekiem miasta”. Niezapomniany jest spacer po Długim Targu, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka czy Zielona Brama i Żuraw nad Motławą.

 

Wejdziemy także do Kościoła Najświętszej Marii Panny, który imponuje wielkością, prostotą i skromnością detali. Na zakończenie pobytu zapraszamy na rejs na Westerplatte. Przepłyniemy przez port gdański i obok Twierdzy Wisłoujście.

Westerplatte półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. Symbol wybuchu światowej. W latach 1926 - 1939 na terenie Westerplatte funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa w Wolnym Mieście Gdańsku, której obrona we wrześniu 1939 stała się symbolicznym początkiem II wojny światowej oraz polskiego oporu przeciw agresji niemieckiej. Miejsca związane z polem bitwy o Westerplatte zostały wpisane 1 września 2003 roku na listę Pomników historii. Po zwiedzaniu przejazd na miejsce zbiórki. Planowany powrót na miejsce zbiórki ok. godz. 21.30 – 22.00.

Kategorie wpisu: Informacje
« powrót