Hymn i logo Roku Wiary

2012-10-03 22:16:56

Hymn oraz logo to ważne pomoce w przeżywaniu tego szczególnego czasu. Hymn wyraża w słowach i w melodii modlitwę Kościoła, a logo wskazuje na istotne akcenty tematyczne, które należy wyróżnić w Roku Wiary.

Hymn Roku Wiary

Polskie tlumaczenie hymnu przyjęte przez Sekretariat ds promocji Nowej Ewangelizacji. Poszczegolne zwrotki hymnu nawiązują do kolejnych okresów liturgicznych.

Logo Roku Wiary

Logo Roku Wiary, przygotowane przez Stolicę Apostolską, przestawia łódź, która wyraża Kościół. Łódź jest częstym obrazem Kościoła, ale rzadko jest ona ukazywana w taki sposób, aby żagiel łodzi miał postać hostii. Wskazanie na obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie jako na szczególną moc, która pozwala łodzi Kościoła płynąć w wyznaczonym celu, pokonując wszelkie przeszkody, pokazuje pewne priorytety w przeżywaniu Roku Wiary. Należy do nich ożywienie wiary w obecność Jezusa pod postacią chleba, wyrażające się rozbudzeniem w wiernych pragnienia przychodzenia na adorację. Bez adoracji nie da się ani głęboko przeżywać sakramentów świętych ani też z mocą świadczyć o Chrystusie w świecie. Dlatego troska o rozwój adoracji należy do ważnych kierunków działania w kolejnych tygodniach i miesiącach Roku Wiary.

Kategorie wpisu: Duchowość